Agroleaf – jedinečná listová výživa s řadou výhod

Společnost ICL Specialty Fertilizers je u nás známá především jako výrobce špičkových obalovaných hnojiv s řízeným uvolňováním živin (Osmocote). V jejím portfoliu lze však nalézt i další produkty pro přesnou výživu rostlin, mimo jiné i vodorozpustná hnojiva s širokou škálou formulací pro fertigaci či listovou aplikaci a tekutá hnojiva.

Výhod vodorozpustné listové výživy Agroleaf Power u nás využívá stále více a více pěstitelů. Aplikací hnojiva Agroleaf Power se významně zlepšuje životaschopnost rostlin a jejich celkově dobrá kondice. Rostliny dostávají čisté a využitelné živiny místo nevyužitelných, často i škodlivých aditiv a balastních látek. Agroleaf Power obsahuje dva druhy unikátních přísad. Jednou z nich je komplex chelátů s názvem M-77, který obsahuje speciální komponenty, které zrychlují a zefektivňují příjem živin i v nepříznivých podmínkách. Druhou přísadou je biostimulant, který dokáže zvýšit fotosyntetickou aktivitu rostlin a udržet ji po dlouhou dobu na vysoké úrovni.

Jednotlivé produkty řady Agroleaf Power se liší v obsahu makroživin – k dispozici jsou formulace s vysokým obsahem fosforu, dusíku nebo draslíku i s vyváženým poměrem NPK. Vedle těchto formulací existují i dva speciální produkty s extra vysokým obsahem vápníku nebo hořčíku.

Pro letošní rok přichází společnost ICL Specialty Fertilizers v oblasti listových hnojiv s novinkou – tekutou výživou Agroleaf Liquid. K pěstitelům se tak dostávají produkty se všemi výhodami tekutého hnojiva, jako je snadné použití, ředění i skladování. Řada produktů Agroleaf Liquid využívá jedinečnou a společností ICL patentovanou technologii F3SurfActive, která maximálně zvyšuje účinnost každé aplikace na list.

Technologie F3 SurfActive spočívá v použití speciální směsi neiontových povrchově aktivních látek, které se aktivně podílejí na zlepšení účinnosti postřiku. Díky této technologii zajistí Agroleaf Liquid:

  1. Lepší pokrytí listů – vzhledem k nižšímu povrchovému napětí jednotlivých kapek postřiku je ošetřená plocha listu větší, a tím je lepší i možnost příjmu živin.
  2. Lepší přilnavost – kapky postřiku lépe přilnou k povrchu listů, nestékají a neodrážejí se, více živin zůstane na listech, celkové ztráty jsou menší.
  3. Lepší dostupnost živin – na povrchu listů se vytvoří drobné živinové usazeniny, které se při opětovném smočení reaktivují. Předejde se výparu a listová aplikace zajistí výživu na delší dobu.

Produkty Agroleaf Liquid jsou k dispozici v deseti různých formulacích s důrazem na jednotlivé živiny i stopové prvky.

Listová výživa Agroleaf Power a Agroleaf Liquid dokáže zajistit účinnou a rychlou podporu při nedostatcích všech makroživin i mikroživin. Snadno se aplikuje a její účinek je velmi rychlý. Při volbě vhodné formulace je důležité brát v úvahu potřeby jednotlivých rostlin i možné příznaky nedostatků. I když často nejsou žádné příznaky přímo viditelné, rostlina může trpět skrytými nedostatky, které snižují kvalitu i výnosy a zvyšují její citlivost k zátěži. Nedostatky živin vždy spolehlivě odhalí podrobná analýza půdy a závlahové vody, která by měla předcházet každému kvalitnímu programu výživy.

Produkty Agroleaf lze použít na širokou škálu rostlin, ať už okrasných či zemědělských, a jsou také vhodné k výživě okrasných a sportovních trávníků. Při aplikaci je lze rovněž mísit s celou řadou pesticidů. Jejich použití se jeví jako velice vhodná alternativa ke konvenčním hnojivům, protože umožňuje bezprostředně reagovat na zjištěný nedostatek živin, a tím udržovat rostliny v celkově dobré kondici a zároveň výrazně zvýšit kvalitu rostlin i výnosy.*

ICL Specialty Fertilizers

Česká republika a Slovensko

www.icl-sf.cz

Ing. Vít Chmel, MBA

Tel. +420 602 446 950

vit.chmel@icl-group.com

Distributoři:

Agro CS a.s.

Ing. J. Valtera, tel. 603 812 952

E-agro s.r.o.

Ing. M. Rosa, tel. 603 211 870

AquaHop s.r.o.

Klíma, tel. 739 998 003

BB Com s.r.o.

Kolomý, tel. 774 168757

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *