Fleuroselect představil zlatem oceněné květinové novinky

Společnost Fleuroselect představila na počátku února tři květinové novinky, které získaly Zlaté medaile pro rok 2020. Každý z těchto šlechtitelských úspěchů získal od porotců vynikající hodnocení za inovaci, vzhled a zahradnický přínos.

Vítězné rostliny budou dostupné pro pěstitele již v průběhu roku 2019, tak aby je zákazníci našli v maloobchodě nejpozději v roce 2020. Fleuroselect rovněž každoročně vyhlašuje unikátní novinku, která získá titul FleuroStar, letos se jí stala Osteospermum ecklonis Purple Sun.

Leucanthemum x superbum Madonna

Šlechtitelská společnost PanAmerican Seed představila novinku mezi zahradními kopretinami. Nová odrůda Leucanthemum x superbum Madonna ze semen konkuruje nejnovějším odrůdám určeným k řezu. Vyniká uniformním růstem a bohatě rozvětvuje. Uplatní se pro pěstování v květináčích a truhlících, ale i na záhonech nebo v krajinářských výsadbách. Rostlina je na péči nenáročná a kvete od léta do začátku podzimu. Zlatou medaili získala za průlomové šlechtitelské výsledky, odrůda Madonna pěstovaná ze semen  má podobné růstové vlastnosti jako vegetativně množené odrůdy, vyniká uniformitou ve výšce a habitu.

Celý článek naleznete na stránkách časopisu Zahradnictví č. 3/2019.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *