Jednoduchý – spolehlivý – bez spotřeby elektřiny

Mnohými zahradníky „hýčkaný, opečovávaný“ nenahraditelný pomocník, pro druhé investice o které uvažují – to je dávkovač tekutin – Dosatron.

Neelektrické proporční dávkovače tekutin od firmy Dosatron jsou určeny pro zahrady, pěstitelské školky, sady, pěstování polních kultur a zeleniny, a dokonce k ošetřování městské zeleně. Pomocí dávkovače tekutin lze zúrodňovat, ošetřovat, dezinfikovat i dávkovat. Praktičnost Dosatronu spočívá v jednoduché instalaci, nepřetržité práci, jednoduchém ovládání, regulaci dávkování.
Výběr dávkovače závisí na tlaku a přítoku daného přívodu vody. Multifunkční dávkovače mohou být instalovány jak ve sklenících, tak i na otevřených plochách. Dosatron – dávkovače se používají i na ošetřování a přihnojování polních plodin prostřednictvím zavlažování vodou s přidanými minerály. K těmto účelům se používají tyto typy:
D8R – DI 16 – DI 150, D20S – D30S turbo, D60S bi-turbo. Své uplatnění najdou i při ošetřování rostlin, pro aplikaci dávek fungicidů, insekticidů, regulátorů růstu jsou dávkovače zabezpečené jednosměrným ventilem (záklapkou). Na údržbu zeleně parků a zahrad jsou určeny tyto typy: DI 16, DI 150.
Chod dávkovače je následný: dávkovač se napojí k rozvodu vody, hnací silou je tlak vody v potrubí, nabere se koncentrovaný prostředek připravený v zásobníku. Přípravek se promíchá s vodou v nastaveném poměru. Homogenní směs je vytlačena výstupným ventilem zpět do potrubí.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *