Kvetoucí cibulovinou roku jsou odrůdy tulipánů ze skupiny Triumph

Nizozemští obchodníci s kvetoucími cibulovinami každý rok volí kvetoucí cibulovinu roku. Letošním výhercem jsou tulipány ze skupiny Triumph – tulipány s pevnými stonky s typickými tulipánovými květy

Typický tulipánovitý tvar

Tulipán je bezpochyby nejznámější a nejoblíbenější kvetoucí cibulovinou. Díky svým krásným a jasným barvám lahodí oku v jakékoli zahradě. Existuje více než 8 000 registrovaných odrůd, přičemž každý rok vznikají nové. Tulipány ze skupiny Triumph byly korunovány jako kvetoucí cibulovina roku. Květy mají typický tulipánovitý tvar, který začíná jako kužel a po otevření se z něj stává ovál.

Je to trumf

Skupina tulipánů Triumph je výsledkem křížení raných a pozdních jednokvětých tulipánů. Kromě krásných květů, které uprostřed jara hýří nejrůznějšími barvami, jsou velkým přínosem jejich krásné, pevné stonky. Díky tomu jsou méně zranitelné, takže si tyto tulipány můžete užívat dlouho. Dosahují výšky 25 až 50 centimetrů a mají modrozelené a někdy žlutozelené nebo pestrobarevné listy.

Co je dobré vědět

  • Věděli jste, že existují také svůdné, lehce vonící tulipány ze skupiny Triumph? Jako příklady lze uvést Tulipa „Brown Sugar“ a Tulipa „Shirley“.
  • Triumph patří do jedné z patnácti skupin tulipánů. Tulipány jsou seskupeny podle období kvetení a tvaru květu.
  • Nizozemsko vyváží celkem 2,5 miliardy cibulek tulipánů. Třiadvacet největších odrůd tulipánů tvoří 40 % celkové produkce tulipánů. Ty se prodávají v zahradních centrech nebo se používají k produkci květin. Zdaleka nejoblíbenější je žlutý tulipán „Strong Gold“; patří do skupiny tulipánů Triumph.

(zdroj : iBulb)*

Komentáře ke článku 2

  • Evicka

    Ty vypadají opravdu krásně! My teď rekonstruujeme terasu, tak hledám inspiraci, jaké květiny a dekorace si tam dám. S rekonstrukcí nám pomáhá tato firma: http://www.pwinterier.cz/, které jsme naši terasu svěřili, protože s ní máme dobré zkušenosti. Už nám totiž pomáhala s rekonstrukcí obývacího pokoje. Těším se, až si dám na jaře na naši nové terásce snídani.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *