Nové geneticky pozměněné okrasné rostliny na evropském trhu

Australská společnost Florigene, založená v Melbourne, vyvíjí nové geneticky pozměněné okrasné rostliny pro mezinárodní obchod s řezanými květinami. Měla úspěch při izolaci genu pro modrou pigmentaci květin.

V současnosti vyvíjí růži, která je považována za první modrou růži na světě.
Florigene již dobývá australský a japonský trh v produkci a obchodu se slezovými, tj. světle fialovými karafiáty. Její karafiát ´Moondust´, první geneticky modifikovaná květina k řezu (hit australského trhu v roce 1996), byl uveden loni v Japonsku a byl schválen pro prodej v celém světě. Mohl by brzy mít svůj debut v Evropě a Spojených státech. Tmavěji fialový karafiát, nazvaný ´Moonshadow´, je připravován pro uvedení v Austrálii.
Florigene také rozvíjí řadu gerber a odrůd květin, které mají prodlouženou životnost po řezu nebo zvýšenou odolnost vůči obvyklým, běžným houbovým chorobám.
Rozvoj společnosti Florigene je bedlivě sledován oddělením biologických věd londýnské společnosti Rothschild Asset Management and Investment Adviser to Biotechnology Investments.
Společnost Florigene nyní zaujímá díky nové technologii významné místo na světovém trhu. Má zajímavé plány růstu a je ve vynikající pozici, aby mohla dosáhnout podílu 30 miliard amerických dolarů ročně v mezinárodním obchodu s květinami k řezu.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *