NOVĚ REGISTROVANÉ ODRŮDY RAJČETE

.

Aromata
Odrůda byla vyšlechtěna firmou Rijk Zwaan B.V., Nizozemsko, zástupcem pro ČR je Ing. Ferdinand Hoffmann, CSc. – Služby pro zemědělství, Praha.
’Aromata’ je pozdní hybridní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má středně rychlý růst. Listy jsou horizontálně postavené, středně dlouhé, středně široké, dvojitě členěné. Květenství jednoduché i složené. Plod je středně velký, u stopky slabě žebernatý, převážně slabě ploše kulovitého tvaru, se středně hlubokou stopečnou jamkou a se středně velkou až velkou korkovou stopou u stopky, na apikálním konci plochý, tři až čtyřkomorový, před zralostí středně zelený bez žíhání, ve zralosti červený.
Plod je pevný, pomalu přezrávající, skladovatelný 2 – 3 týdny bez ztráty kvality.

Ildiko
Odrůda byla vyšlechtěna firmou SVS Holland B.V., Nizozemsko, zástupcem pro ČR je ing. Milan Říha, CSc. Praha.
’Ildiko’ je poloraná hybridní polodeterminantní odrůda vhodná pro rychlení i venkovní pěstování jako krátkodobá kultura.
Rostlina má středně rychlý vývoj, ukončuje růst za 4. – 7. vijanem. Počet vijanů závisí na podmínkách pěstování, při vystavování stresů jako jsou teplotní výkyvy, nerovnoměrná závlaha apod. rostlina vytváří nižší počet vijanů. Listy jsou horizontálně až převisle postavené, středně dlouhé, středně široké, dvojitě členěné. Květenství jednoduché i složené. Plod je středně velký až velký, u stopky středně žebernatý, převážně slabě ploše kulovitého tvaru, se středně hlubokou stopečnou jamkou a s velkou korkovou stopou u stopky, na apikálním konci plochý, mnohakomorový, před zralostí středně zelený bez žíhání, ve zralosti červený, na vijanu jsou plody velikostně méně vyrovnané.

Lusita
Odrůda vedená v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením 862480 Renato byla vyšlechtěna firmou Western Seed, Nizozemsko, zástupcem pro ČR je firma Jižní Morava, a.s., Tvrdonice.
’Lusita’ je poloraná hybridní odrůda vhodná pro pěstování v rychlírnách.
Rostlina má rychlý růst. Listy jsou horizontálně až převisle postavené, středně dlouhé, středně široké, dvojitě členěné. Květenství je převážně jednoduché. Plod je středně velký až velký, u stopky slabě žebernatý, převážně slabě ploše kulovitého tvaru, s mělkou až středně hlubokou stopečnou jamkou a se středně velkou až velkou korkovou stopou u stopky, na apikálním konci plochý, dvou až tříkomorový, před zralostí světle zelený bez žíhání, ve zralosti červený.
Plod je pevný, pomalu přezrávající, skladovatelný 3 týdny bez ztráty kvality.

Petula
Odrůda byla vyšlechtěna firmou Rijk Zwaan B.V., Nizozemsko, zástupcem pro ČR je Ing. Ferdinand Hoffmann, CSc. – Služby pro zemědělství, Praha.
’Petula’ je poloraná až pozdní hybridní odrůda vhodná pro rychlení.
Rostlina má středně rychlý růst. Listy jsou horizontálně až převisle postavené, středně dlouhé až dlouhé, středně široké, dvojitě členěné. Květenství jednoduché i složené. Plod je středně velký až velký, u stopky středně žebernatý, převážně slabě ploše kulovitého tvaru, se středně hlubokou stopečnou jamkou a se středně velkou až velkou korkovou stopou u stopky, na apikálním konci prohloubený až plochý, tři až čtyřkomorový, před zralostí středně zelený bez žíhání, ve zralosti červený.
Plod je pevný, pomalu přezrávající, skladovatelný 2 – 3 týdny bez ztráty kvality.

Romus
Odrůda vedená v registračních zkouškách ÚKZÚZ pod označením SU 145 byla vyšlechtěna firmou MORAVOSEED spol. s r.o., Mikulov.
’Romus’ je poloraná odrůda vhodná pro polní pěstování i rychlení.
Rostlina má středně rychlý růst. Listy jsou horizontálně postavené, středně dlouhé, středně široké, dvojitě členěné. Květenství jednoduché i složené. Plod je středně velký, u stopky hladký, převážně kulovitého tvaru, se mělkou stopečnou jamkou a se středně velkou až velkou korkovou stopou u stopky, na apikálním konci prohloubený až plochý, dvou až třikomorový, před zralostí tmavě zelený s žíháním, ve zralosti žlutý.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *