Autor
Kategorie:
Nezařazené

Nový lesk zahradních žlabů

Při vstupu na výstavu Pragaflorea zaujala novinka na trhu se zahradními doplňky. Zahradní koryta z umělého kamene, která zde představujeme, velice vhodně doplňují současný sortiment kamenných, betonových, případně plastových žlabů na našem trhu.

Výjimečnost je dána nejen vysokou estetickou a užitnou hodnotou, ale i originální technologií výroby. Předností je především šťastná volba výchozího přírodního materiálu (speciální štěrk a písek), který dokáže věrně napodobit strukturu kamene a přitom si udrží zároveň jeho vlastnosti. Také prostor pro zeminu je větší ve srovnání s technologií tesání. Výhodou je i trvanlivost a vysoká odolnost vůči povětrnostním vlivům.
Příznivé půdní poměry ve žlabu jsou umožněny prodyšností materiálu, který usnadňuje přístup vody ke kořenovému systému rostlin. Odpařování vody z povrchu kamene ochlazuje půdní substrát, což snižuje riziko přehřátí kořenové hmoty především v letních měsících.
Nezanedbatelnou výhodou je i příznivá cena koryt a květináčů, která je zlomkem ceny výrobků z přírodního kamene. Tento aspekt umožňuje zkrášlení zahrad také velkému okruhu zahradnické a chalupářské veřejnosti a dostupnost i těch nejhezčích kusů.
Firma MJ Stone ze Lhoty u Choryně (Valašské Meziříčí) dodává žlaby ve velikostech od 70 – 90 cm. Sortiment zahrnuje i nabídku zahradních mis o průměru 35 cm, případně velkých žlabů o velikosti 150 – 200 cm.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *