Profesionální technika ISEKI už i na českém trhu.

Koncem roku 2001 se na některých výstavách u nás představila odborníkům ve světě již známá špičková profesionální technika japonského výrobce, firmy ISEKI. Firma ISEKI se již více jak 30 let specializuje na vývoj a výrobou samojízdných žacích sekaček a traktorů pro komunální využit.

Zvláštností firmy ISEKI je, že všechny stroje jsou vybaveny pouze dieselovými motory vlastní výroby. Firma ISEKI vyvíjí a vyrábí tyto motory jen pro vlastní stroje určené výhradně pro profesionální užívání. Tyto motory vynikají pružnou charakteristikou výkonu při pracovním nasazení a jsou neustále zdokonalovány, aby splňovaly nejpřísnější emisní a hygienické normy.
Další prioritou firmy ISEKI je, že všechny stroje jsou stavebnicového charakteru a tudíž můžou být kdykoli doplněny o různé doplňky a příslušenství, což u jiných značek, pokud nejsou montovány přímo ve výrobě, již není možné. Všechny výrobní řady jsou řešeny vždy jako víceúčelové stroje s možností využití po celý rok. Pro tyto účely je možné všechny stroje vybavit ochrannou bezpečnostní prosklenou kabinou.
Výrobní řada začíná typem série SG o výkonech motorů
15 a 17 HP. Tyto stroje jsou vybaveny hydrostatickou převodovkou a sběracím košem o objemu 550 litrů s vyklápěním posečené hmoty na zem a sekací lištou o pracovním záběru 1,22 m. Tento stroj je zvláště vhodný pro soukromé a komerční účely s využitím po celý rok. Řada příslušenství dělá z tohoto stroje výborného pomocníka.
Dalším typem je vysoce profesionální a věříme, že u nás
vyhledávaná série SGR, vybavená motory o výkonu 17-19-24 HP.
Tato série je opravdu profesionální komunální sekačka s možností celoročního využití. Stroje jsou vybaveny hydrostatickou převodovkou s uzávěrkou diferenciálu a posilovačem řízení. Stroje SGR můžou být vybaveny 3-nožovou žací sekací lištou o pracovním záběru 1,22 nebo 1,37m a zásobníkem posečené hmoty o objemu 500 litrů s možností vyklápění na zem nebo na valník do výšky 1,80 m. Na stroji jsou všechny pohony přenášeny kloubovými hřídeli a ne klínovým řemenem. Díky výkonné hydraulice může být série SGR vybavena různými druhy příslušenství s využitím po celý rok. Série SGR díky výkonným motorům a možností doplnění o čelní tříbodový závěs a vývodový hřídel je určena pro nejvyšší profesionální nasazení v komunální sféře, údržbě obcí, závodů, zámeckých zahrad, hřišť apod.
K dalším výrobním řadám patří série 2100, 3100, 5100 a
série SF 200 a 300. Jedná se především o komunální nosiče nářadí.
Tyto stroje jsou vybaveny motory podle série od 18 – 48 HP.
Všechny stroje mohou být vybaveny mechanickou nebo hydrostatickou převodovkou, čelními a zadními hydraulickými rameny .
Série 2100, 3100 a 5100 je standardně vybavena mezinápravovým vývodovým hřídelem a může být doplněna čelním nakladačem. Podle požadavků a nasazení je možný velký výběr speciálních travních a nízkotlakých pneumatik. Z hlediska ekologie je možné vybavení strojů katalyzátorem výfukových plynů a bio-oleji v převodovkách. Velké množství příslušenství určuje tyto
stroje pro každodenní nasazení v podnicích služeb a při
údržbě velkých měst a závodů.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *