Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy

Historicky první české zpracování prvního dílu z trilogie Kulturhadbücher für Gartenfreunde: Unsere Freiland-Stauden, kterou napsal hrabě A.E. Silva Tarouca, tvůrce Průhonického parku, společně s německým zahradním architektem Camillo Schneiderem.

Protože kniha vyšla německy, je v zahraničí mnohem známější než v Čechách. Dočkala se pěti vydání a čerpali z ní největší odborníci z celého světa. Jde o komentovaný překlad nejdůležitějších odborných statí o trvalkách, které byly průběžně od roku 1910 do roku 1934 zveřejňovány jako součást všeobecné části knihy. Speciální část, která obsahovala vlastní popisy trvalek, byla porovnána a na příkladu vybraných rodů trvalek jsou prezentovány rozdíly mezi jednotlivými vydáními, odrážející použití trvalek.

Barošová, I. – Baroš, A. – Kukula, K. – Šantrůčková, M. – Vávrová, V.: Trvalky v krajinářské tvorbě A. E. Silva Taroucy. Inspirace z díla Naše venkovní trvalky Průhonice, Výzkumný ústav Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, v.v.i., 2020, 208 s. architektura krajinná – trvalky – historie – osobnosti – Arends, G. – Silva Tarouca, A. E.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *